Zvoľna stúpam v riedkom vzduchu

Zvoľna stúpam v riedkom vzduchu

Zvoľna stúpam v riedkom vzduchu

(divadelná LP s prestávkou na obrátenie)

Piesne pre oči, divadlo pre uši – tzv. Čierne dvojalbum GUnaGU.

Voľná kompozícia… je založená na pesničkách, ktorých texty pri čítaní vyznievajú oveľa vážnejšie ako pri vnímaní prednesu. GUnaGU je totiž loďkou skvelých komediantov.
Miroslava Čierna, Nové slovo 5.12.91

A hoci nie som za samostatné Slovensko, najnovšie predstavenie divadla GUnaGU považujem za skvelý umelecký príspevok práve k sebavedomému, so svetom rovnoprávne komunikujúcemu, vlastenecky v tom najlepšom slová zmysle zapálenému, samostatnému slovenskému umeniu.
Andrej Ferko, Koridor 8.4.92

Výborne interpretovaná hudobná zložka predstavuje veľmi slušný autorsky štandard (Ivan Mizera) v rôznych smeroch a štýloch: jazz, blues, bigbít, pop, romanca – šansón, rap, reggae… Parodický rozmer získava textom, interpretáciou a vizuálnym dotvorením. Undergroundovo – novátorské osvieženie prináša industrial – rap „Buď to ber alebo nechaj tak“, v ktorom základnú rytmickú štruktúru vytvárajú údery kladivom na nákovu, zvukové efekty kovový plech a pílenie dosky (scratching).
Iveta Pospíšilová, Popular, marec 92

Texty: semaforský základ, „vodňanský půvab“, ale neopisuje se. Intelektuální „ptákoviny“, poetika, ale i zatraceně štiplavá ironie.
Jana Machalická, Prostor 10.11.92

Piesne z predstavenia vyšli na audiokazete Rožky sú tvrdé (OPUS).

Informácie