Underground

Underground

Underground

(historky z bratislavského metra)

Príbeh z blízkej budúcnosti Slovenska.

K 30. výročiu svojho vzniku GUnaGU prináša hru s časom – absurdnú komédiu z bratislavského metra. Nie je pravda, že by sme metro nemali, len sme naň zabudli! Vitajte na Zastávke Staromestská: pivničná klenba GUnaGU evokuje tunel metra, ktorý obývajú bizarné existencie.

Hlavný hrdina Viktor, ktorému na ohanbí vyrástlo perie, rozpráva svoj príbeh od detstva, kedy ho rodičia zavreli na pätnásť rokov do pivnice, až po Slovenské nad-národné povstanie v roku 2038 a stretnutie s vlastnou sestrou, ktorá sa stala slovenskou prezidentkou a štátnické návštevy víta zásadne v kuchyni, kde s nimi varí. Herci predstavujú množstvo postáv (mačka, potkan, matka, otec, očná šošovka, minister korupcie, gorila, diktátor Stalin II., atď).

Sprevádzaní živou hudbou (gitara, laptop) herci zábavne, hravo aj poeticky zahrajú jednu z možných, verme že nenaplnených, budúcností Európy aj Slovenska.

Prvýkrát v GUnaGU hosťuje Aniko Vargová z legendárneho budapeštianskeho divadla Bárka.

Originály obrazov len pre túto hru namaľovali výtvarníci, s ktorými GUnaGU už roky spolupracuje: Martin Augustín, Juraj Demovič, Emil Drličiak, Tomáš Lupták, Rasťo Michalík, Marek Ormandík, Milan Prekop, Karol Weisslechner, Nina Weisslechnerová.

Po skončení predstavenia  sa v sále koná prehliadka vystavených diel.

 

Foto © Ctibor Bachratý

Informácie