Socík, sladký socík

Socík, sladký socík

Socík, sladký socík

(alkoholický sprievodca socialistickou Bratislavou)

Hudobná retro komédia.

Vedeli ste, že v pivnici, kde dnes hráva GUnaGU, bývala v osemdesiatych rokoch minulého storočia legendárna vináreň U Julky? Príbeh zavedie divákov do Bratislavy roku 1984, kedy sme pred reálnym socializmom často emigrovali do alkoholu…

Predstavenie sa v prípade priaznivého počasia začína už pred divadlom, kde čaká divákov pätnásťminútová exkurzia po Starom Meste, kde kedysi bývali slávne vinárne. Všetko pokračuje v podzemí GUnaGU, ktoré sa mení na vináreň U Julky. V nej sa rozbieha príbeh lásky a sklamania uprostred blbej doby reálneho socializmu.

V predstavení zaznejú nielen dobové piesne, ale aj živá hudba folkového strihu, príbeh sa ostro mení z činohry na muzikál a pocit márnosti nad premárneným životom strieda humor, vďaka ktorému sme tie divné časy prežili.

Retro komédia o dobe za ostnatým plotom asociuje aj dnešnú Európu a jej nové ploty. Lebo ako hovorí starý vtip: tato, kto je za tým plotom? My, chlapče, my.

Po skončení predstavenia je prestávka a po nej hráme 15-minútový bonus pre vytrvalých divákov: pásmo americkej poézie Beat generation (Lawrence Ferlinghetti, Gregory Corso). Odporúčame!

Foto © Ctibor Bachratý

Informácie