Rozkvitli sekery

Rozkvitli sekery

Temná komédia o súčasnom Slovensku.

Kde sa berie v doteraz pokojných ľuďoch toľko zloby a nenávisti? Prečo prajú tým, ktorí majú iné názory, len to najhoršie? Prečo také veľké množstvo Slovákov nenávidí slobodný a liberálny svet? Podobných otázok o názorovom rozdelení dnešného Slovenska by sme mohli položiť ešte veľa.

Hlavnými hrdinami hry je rodina v jednom paneláku – otec, nezamestnaný učiteľ, jeho manželka, mzdová účtovníčka, ich postihnutá dcéra a syn, ktorý si hľadá zmysel života. Rodina má ekonomické ťažkosti, žije zo dňa deň a ďalekohľadom pozoruje vilu, ktorú oproti paneláku stavia bývalá kolegyňa manželky. Veľmi úspešná kolegyňa. A manželka sa rozhodne pre pomstu – unesie jej dieťa a bude rodinu vo vile vydierať. Lenže všetko dopadne trochu ináč. Komika v hre je vyvážená tragickými momentmi a od láske ku smrti je tu len malý kúsok.

Skvelé obsadenie hlavných postáv – Lucia Siposová a Viktor Horján – nachádza v ich herectve nové výzvy, ako presvedčivo stvárniť temnú grotesku so sociálnymi motívmi, živú a bolestnú, akou naša priama súčasnosť je.

Trvanie: 70 minút bez prestávky

Foto © Waldemar Švábenský 2024

Informácie