Poker Face

Poker Face

Poker Face

(Pravda a láska vždy nevíťazí)

Čierna komédia Petra Kolečka v preklade Viliama Klimáčka.

Jana je profesionálna hráčka pokru, na ktorom stihla zarobiť už milióny. Je to chladná štyridsaťročná beštia, ale vidíme ju aj v novembri 1989 ako dvadsaťročnú idealistku, ktorá sa chce obetovať pre spoločnosť. Jej dcéra Pavlína je možno nemanželské dieťa Václava Havla a Pavlínin frajer zase zakladá internetovú politickú stranu, ktorá by pomáhala mladým vysokoškolákom bez práce. Ale nakoniec ide všetkým len o to jedno… o prachy, o sex a rokenrol snáď už ani nemusí byť…

Provokatívna hra najtalentovanejšieho mladého dramatika z Čiech Petra Kolečka, ktorého hry (Brintney goes to heaven), muzikály (Pornoherci, Quasimodo) či TV seriál (Okresní přebor) vzbudili u našich susedov vrelé prijatie, ale aj rovnako vrelú nenávisť. Autor, ktorému ide o veľa a ktorý dokáže rozdeľovať spoločnosť v názore na svoje dielo.

Hra vznikla ako medzinárodný projekt Generačné ikony, ktorý iniciovalo pražské divadlo Letí a pre ktorý napísalo 5 hier 5 dramatikov z 5 krajín (Česko, Slovensko, Rakúsko, Španielsko, Anglicko). GUnaGU hrá Kolečkovu hru v réžii rakúskeho režiséra Hansa Eschera a vo Viedni uvádzajú Klimáčkovu hru Kill Hill v réžii českej režisérky Martiny Schleglovej a v Prahe rakúsku hru Bernhradta Studlara iPlay v réžii slovenského režiséra Mariána Amslera.

Foto © Ctibor Bachratý

Informácie