Deň, keď sme boli majstri sveta

Deň, keď sme boli majstri sveta

Deň, keď sme boli majstri sveta

čiže Slovenskóóó!

Komédia nielen o hokeji. DEŇ, KEĎ SME BOLI MAJSTRI SVETA čiže Slovenskóóó! je grotesknou komédiou o rozdelenom Slovensku, pri ktorej divákov možno prejde smiech, ale predtým sa poriadne zasmejú.

V roku 2002 sme sa stali majstrami sveta a odvtedy začal náš hokej upadať. A s ním aj celé Slovensko. Ten pád sa nezastavil dodnes. Naša krajina je rozrytá zákopmi neviditeľnej vojny, ktorú vedie jedna polovica Slovenska proti druhej. A nikto nepraje druhému nič dobré a ani si nespomenie na ten veľký deň, keď sme boli majstri sveta.

Diváci uvidia shakespearovský monológ Puku, na nerozoznanie od škriatka Puka, stretnú sa s pohanským Perúnom, ktorý navštívi dnešnú krčmu, zažijú mrazivú severskú detektívku s brutálnou vraždou, posvätia nový štadión a zažijú rozhádaných, závidiacich rodákov made in Slovakia.

Mladý režisér Ján Luterán reflektuje fenomén hokeja a jeho fascináciu publikom prostriedkami na pomedzí činohry a pohybového divadla. Chýbať nebudú ani živé perkusie v podaní Silvie Makovickej, mantinely a štylizované hokejové dresy.

Foto © Ctibor Bachratý

Informácie